Bądź eko z wapnem ekologicznym

0
Bądź eko z wapnem ekologicznym

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że żywność kupowana w sklepie w pewnym stopniu nas truje. Chodzi tutaj przede wszystkim o dodatki konserwujące i różne ulepszacze, które mają na celu poprawić wygląd produktu, jego smak oraz sprawić, żeby nie ulegał on zbyt szybko procesom psucia się – jednym słowem towar jak najdłużej ma być świeży i przeznaczony do sprzedaży. Prawda jest niestety taka, że to nie tylko żywość przetworzona jest niezdrowa.

Bardzo często również to, co z pozoru ma być dawką samym witamin jest naszprycowane chemią. Dlatego jeżeli chcesz, aby Twoje owoce i warzywa były wolne od szkodliwych substancji, to postaw na wapno ekologiczne. Można nabyć je za pośrednictwem naszej strony internetowej. Wystarczy tylko kliknąć w zakładkę „Oferta” i zapytać o szczegóły. Jest też możliwość kontaktu telefonicznego.

Zalety stosowania wapna ekologicznego

Chyba wszyscy zgodzą się co do tego, że zdrowie jest najważniejsze. I w związku z tym, zamiast truć się sztucznymi nawozami, powinniśmy sięgać po wapno ekologiczne. Z racji tego, że na większości terenach występują gleby kwaśne, to też stosowanie wapna jest nieodzowne. W innym wypadku z plonów będą nici. A stosując wapno ekologiczne zapewniamy sobie dorodne plony, których wzrost jest bardzo zauważalny. Warto dodać, że nie ma konieczności nawożenia gleby każdego roku, co jest wygodne oraz ekonomiczne, ponieważ po wysiewie, nawóz działa aż do czterech lat. Przez ten czas rośliny będą miały zwiększoną odporność na działanie mrozu, jak również w większym stopniu będą zatrzymywały w ziemi wodę oraz powietrze. Ale to jeszcze nie wszystko. Ze zdrowotnego punktu widzenia, wapno ekologiczne ma jeszcze tę zaletę, że ogranicza przyswajanie przez rośliny metali ciężkich. A zatem nie pozostaje nic innego, jak tylko zakupić wapno i w odpowiednim momencie je zastosować. Najlepiej jesienią, po okresie wegetacji roślin. 

Skutki zakwaszenia gleby

Co w sytuacji jeśli nie odkwasimy gleby i będziemy chcieli posiać na niej np. warzywa? Otóż wówczas będziemy musieli liczyć się z tym, że plony będą bardzo niewielkie – zarówno pod względem ilości, jak i rozmiarów. Co więcej, w zakwaszonej glebie odnotowuje się duże aktywności substancji szkodliwych, w tym metali ciężkich. A zatem żeby uniknąć tych wszystkich niepożądanych skutków zakwaszenia gleby, zaopatrzmy się w wapno ekologiczne i cieszmy się dużymi zbiorami naszych ekologicznych owoców i warzyw.

LEAVE A REPLY