Cudowne działanie pokrzywy

0

O pokrzywie słyszeliśmy wszyscy, ale nie zawsze zwracamy uwagę na tę, jak się okazuje cudowną roślinę. Jeżeli przeanalizujemy jej prozdrowotne działania, to trudno uwierzyć, że wcześniej w ogóle nie interesowaliśmy się jej wykorzystaniem. Dodatkowym atutem jest to, że możemy ją mieć całkowicie za darmo. Wystarczy tylko przejść się do pobliskiego lasu. Występuje obficie i jest bardzo łatwa w przygotowaniu. Konkretnie zastosowanie pokrzywy będzie dotyczyć na przykład problemów skórnych, ale także żołądkowych.

Pokrzywę zawsze warto mieć pod ręką

Na terenie bardzo różnych krajów i w różnych szerokościach geograficznych herbata z pokrzywy od wielu pokoleń była uznawana za cudowne lekarstwo. Jest to przede wszystkim sprawdzony sposób na skuteczne pozbywania się kilogramów. Taki napar nie tylko będzie usuwać nadmiar wody z naszego organizmu, ale będzie również działać pozytywnie na całą przemianę materii. Warto też zauważyć, że jeżeli mamy zbyt wysoki cholesterol, to także taka herbata może się przyczynić do jego obniżenia.

Pokrzywa obniży poziom cukru

Są także dobrze dobre informacje dla osób, które zmagają się z cukrzycą. Regularne picie naparu z pokrzywy pozwala nam obniżyć poziom cukru we krwi. To nie koniec plusów tego cudownego ziela. Jak dowodzą badania naukowe, zastosowanie pokrzywy zagwarantuje nam również lepsze samopoczucie. Otóż w tej roślinie jak rzadko w której będzie w naturalny sposób występować serotonina. Wiadomo, że ona właśnie jest odpowiedzialna za dobre samopoczucie. Może więc działać wspomagająco, jeżeli zmagamy się z jakimiś problemami mentalnymi i przyjmujemy środki psychotropowe. Nie zapominajmy też o stosowaniu zewnętrznym. Płukanka przygotowana na bazie pokrzywy albo samodzielnie zrobiony szampon może nam zapewnić lepszą kondycję włosów. Potwierdzają to zresztą doświadczeni kosmetolodzy. Z kolei lekarze i dietetycy wskazują na dostarczanie szeregu ważnych dla nas witamin takich jak A, K, C. Zapewnia nam również niektóre witaminy z grupy B.

LEAVE A REPLY