Czy poliwęglanowe zadaszenie basenu sprawdzi się do zadaszenia tarasu?

0
Czy poliwęglanowe zadaszenie basenu sprawdzi się do zadaszenia tarasu?

Taras to nie tylko wygoda, komfort wypoczywania na świeżym powietrzu w bezpośrednim sąsiedztwie domu. To również prestiż, sposób na podniesienie atrakcyjności działki. Jak pokazują badania statystyczne prowadzone wśród właścicieli posesji z tarasami na terenie Wielkopolski, zadaszenia tarasowe sprawiają, że wartość nieruchomości rośnie jeszcze bardziej.
Ciekawym pomysłem aranżacyjnym na zadaszenie tarasu mogłyby być zadaszenia poliwęglanowe, takie jak te używane do budowy pokryć basenowych. Ich konstrukcja wydaje się lekka w formie, taka pokrywa basenu jednocześnie chroni przed deszczem, śniegiem, kurzem, który mógłby zanieczyścić wodę.

Standardowe zadaszenia tarasowe vs nowoczesne poliwęglanowe

Materiały używane zwyczajowo do budowy zadaszeń, jak drewno, blachodachówka, czy też zadaszenia w postaci markiz i rolet nie są w pełni funkcjonalne. Zwykle właściciele posesji muszą wybierać pomiędzy tym, czy zadaszenie ma być bardziej wytrzymałe na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, czy ma być lekkie w formie, ale za to mniej trwałe.
Zadaszenia tarasowe poliwęglanowe to najnowszej generacji zadaszenia, które łatwo dopasować do charakteru budynku. Jest uniwersalne w formie. Pasuje do ogrodów, domów a nawet mieszkań w mieście. Podobnie, jak przy projektowaniu zadaszeń basenowych, ostateczna cena zależy od wybranych rozwiązań projektowych. Poszczególne moduły zadaszenia wykonuje się z wysokiej jakości materiałów:

  • wytrzymały na wahania temperatur poliwęglan komorowy 8 mm lub lity 4 mm,
  • zaślepki z najwyższej jakości gumy gwarantującej szczelność i estetyczne wykończenie,
  • uszczelki z gumy odpornej na działanie promieni słonecznych i działanie środków czyszczących (tej ochrony nie daje powszechnie używany silikon),
  • moduły ścian można dowolnie rozsuwać, kółka na łożyskach stanowią osobny element konstrukcyjny montowany od wewnątrz profilu, co zdecydowanie wydłuża żywotność systemu (zwykle wózki z kółkami są nitowane od zewnątrz).

LEAVE A REPLY