Kosiarka bijakowa boczna – działania i zastosowanie

0
Kosiarka bijakowa boczna – działania i zastosowanie

Kosiarki bijakowe boczne ścinają i jednocześnie rozdrabniają materiał zielony. Dzięki temu, że doskonale dopasowują się do podłoża, mogą być stosowane do najprecyzyjniejszych prac. Kosiarki bijakowe umożliwiają dokładne rozdrabnianie pokosu. W języku fachowym jest to nazywane mulczowanie. Precyzyjnie określa to sposób, w jaki działają kosiarki bijakowe. Dokładnie i systematycznie rozdrabniają materiał zielony. Mielenie i rozrzucanie pokosu jest najbardziej ekonomicznym sposobem pielęgnacji dużych obszarów zielonych. Biomasa jest naturalnym nawozem. Dzięki równomiernemu roztrząsaniu biomasy gleba jest mineralizowana. Zapobiega to erozji. Jest to niezwykle ważne w utrzymaniu takich obszarów jak pobocza dróg, wały przeciwpowodziowe, czy rowy melioracyjne.

Jak działa kosiarka bijakowa do ciągnika w sadach i winnicach?

Kosiarki bijakowe to profesjonalny sprzęt wysokiej klasy, który znajduje zastosowanie także w pielęgnacji roślin uprawnych. Tego typu wyspecjalizowane urządzenia stosuje się w sadach i winnicach. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych rozwiązań technicznych kosiarka bijakowa do ciągnika precyzyjnie dociera do dolnych partii przestrzeni. Tnie trawę i chwasty między uprawianymi krzewami lub drzewami. Noże koszą i rozdrabniają materiał zbędny roślinny. Rozrzucanie ściętej i rozdrobnionej trawy przyspiesza mineralizację i ponowne wprowadzenie do gleby składników odżywczych. Zapobiega to erozji gleby oraz wzbogaca podłoże w cenne składniki mineralne. Plantacje drzew i krzewów owocowych, oraz winorośli są dzięki temu naturalnie nawożone. Uzyskana w ten sposób biomasa posiada silne właściwości mineralizujące glebę. Jeżeli plantator zamierza zebrać biomasę, w takim przypadku wykorzystuje takie urządzenie jak kosiarka bijakowa z koszem. Dzięki różnym rodzajom osprzętu znajdują one szerokie wykorzystanie. Najnowsze technologie są stosowane w wielu obszarach.

Kosiarka bijakowa na wysięgniku – gdzie stosować?

Kosiarka bijakowa na wysięgniku to wysokiej jakości sprzęt, dedykowany profesjonalistom. Konstrukcja została przygotowana z myślą o specjalistach od procesów utrzymania pasów zieleni przy drogach. Kosiarka bijakowa do ciągnika znajduje zastosowanie w terenie, gdzie dostęp jest utrudniony. Wysięgnik ma zasięg od 5,5 m do 6,5 m. Daje możliwość pracy na przydrożnych skarpach. Jest to maksymalne dostosowanie się do potrzeb. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii kosiarka bijakowa na wysięgniku może sprostać najwyższym wymaganiom.

Kosiarka bijakowa z koszem – kompleksowe wsparcie dla profesjonalistów

Kosiarka bijakowa z koszem renomowanej marki, to kompleksowe wsparcie dla profesjonalistów. Sprosta wymaganiom najbardziej wymagających klientów. Miejskie przedsiębiorstwa komunalne, jak również firmy dbające o optymalny stan terenów sportowych korzystają z możliwości, jakie daje kosiarka bijakowa z koszem. Sprzęt ten znajduje także zastosowanie na terenach rolniczy, na plantacjach i w ogrodnictwie.