Krzewy kwitnące, które warto znać

0
Krzewy kwitnące, które warto znać

Na pięknie kwitnące krzewy można patrzeć z prawdziwą przyjemnością. Najpiękniejsze są oczywiście w trakcie kwitnienia. Jednak warto znać również te, które dobrze wyglądają po tym czasie.

Forsycja pośrednia

Jest to krzew ozdobny, który kwitnie wczesną wiosną. Najczęściej w marcu i kwietniu. Zanim jeszcze wypuści liście, jej gałązki obsypują się setkami, maleńkich żółtych kwiatów. Jednak nie należy sadzić tej rośliny w pojedynkę, ponieważ ma ona silny wzrost. Warto stworzyć kopkę z tych roślin. W większej grupie wyglądają po prostu lepiej.

Hortensja ogrodowa

Dekoracyjny krzew o kulistych kwiatostanach to właśnie hortensja ogrodowa. Barwy kwiatów są zmienne. Mogą być czerwone, różowe, a następnie fioletowe. Kolor kwiatów jest zależny od odczynu gleby, w której ona wyrasta.

Jaśminowiec wonny

Roślina ta trafiła do Europy w XVI wieku i od tej pory zagościła u nas na dobre. Posiada przepiękny wygląd, a także zapach, który zniewala. Odznacza się dużą odpornością na mrozy. Dzięki temu, że krzew ma małe wymagania glebowe, świetnie sprawdza się w polskim klimacie. Nie będzie żadnego problemu z tym, aby umieścić taką roślinę w swoim ogrodzie.

Krzewuszka cudowna

Dekoracyjny krzew, który jest w stanie osiągnąć nawet 3 metry wysokości. Inna nazwa tej rośliny to wajgela.

Lilak pospolity

Jest to krzew z rodziny oliwkowatych. Potocznie nazywana jest bzem. Liście jej są szerokojajowate, można porównać je do kształtu serca. Kwiaty mają silny i przyjemny zapach.

Migdałek trójklapowy

Inna nazwa tego krzewu to migdałowiec. Zachwycić się można jego drobnymi kwiatami, które prezentują się bardzo dobrze. Kwiaty pojawiające się w zależności od pogody oraz od miejsca sadzenia od połowy marca do połowy kwietnia i kwitną nawet do połowy maja.

Pigwowiec japoński

Może osiągnąć do 120 cm wysokości. Posiada duże, ceglastoczerwone kwiaty, które są podobne do kwiatów jabłoni. Kwitnie w maju oraz w kwietniu. Na pewno można zachwycić się przepięknym wyglądem kwiatów tego krzewu. Na pewno warto zobaczyć ten krzew, który prezentuje się w tak atrakcyjny sposób.

LEAVE A REPLY