Krzewy owocowe łatwe w uprawie

0
Krzewy owocowe łatwe w uprawie

Początkujący ogrodnicy powinni zdecydować się na uprawianie jedynie tych krzewów owocowych, które nie sprawiają trudności w pielęgnacji. Dzięki temu pierwsze plony będą urodzajne i nie zniechęcą młodego sadownika do dalszej pracy.

Przede wszystkim można zdecydować się na posadzenie malin, jeżyny, czarnej porzeczki oraz czarnego bzu.

Trzeba pamiętać, że krzewy owocowe na pewno wymagają większych nakładów pracy niż rośliny ozdobne. Dlatego też, trzeba przygotować się na nieco większy wysiłek, jeżeli faktycznie chcemy, aby na krzakach pojawiły się owoce. Niektóre gatunki są trudne w uprawie. Jednak na nie przyjdzie czas później.

Maliny

Maliny są łatwe w uprawie i nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Osoby początkujące powinny wybrać maliny jesienne, które wymagają mniej zabiegów pielęgnacyjnych od malin letnich. Owoce tego krzewu są bardzo dobre. Owoce pojawiają się od sierpnia aż do pierwszych przymrozków. Krzewy wymagają tylko jednego cięcia w trakcie roku. Wystarczy podciąć pędy późną jesienią lub wiosną. Należy usunąć je tuż przy zimie.

Jeżyna

Jeżyna nie sprawia większych problemów podczas zbiorów, a na rynku dostępnych jest kilka odmian tego krzewu. Te przepyszne owoce są znakomitym dodatkiem do deserów oraz ciast. Można z nich robić również soki i konfitury, a nawet wino. Zaletą tych krzewów owocowych jest to, że mogą rosnąć w zacienionym miejscu, a i tak się rozwiną. Oczywiście, jeżeli będą rosły na słońcu, dadzą lepsze plony. Nie wymagają specjalistycznych cięcia, w związku z tym nie będzie żadnych problemów z ich pielęgnacją. W zasadzie nie trzeba będzie się nimi jakoś specjalnie zajmować. Mogą zostać posadzone na dosłownie każdym podłożu. Wszędzie przystosują się do panujących warunków.

Czarna porzeczka

Sadząc ten krzew owocowy można uzyskać dość wysokie plony przy niewielkich nakładach pracy. Nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Dlatego dbanie o czarną porzeczkę nie będzie zbyt kłopotliwe. Sadzonki łatwo można rozmnożyć, przez co uda się uzyskać więcej krzaczków.

LEAVE A REPLY