Narzędzia przydatne w ogrodzie

0
Narzędzia przydatne w ogrodzie

Aby ogród ładnie się prezentował, trzeba o niego dbać. Przydatne są do tego narzędzia, które pomagają w plewieniu rabat, podcinaniu drzew czy innych krzewów. Nabywając właściwy sprzęt, opieka nad ogrodem nie sprawi nam większych problemów.

Dobór narzędzi tak naprawdę zależy od wielkości działki, jaką posiadamy, a także od specyfiki terenu. Kupując podstawowe sprzęty, jak szpadel, siekierę, grabie czy łopatę do odgarniania śniegu, na pewno warto zwrócić uwagę na ich ergonomię i jakość wykonania. Im lepszej jakości będą narzędzia, tym na dłużej starczą. Uda się z nich korzystać nawet przez kilka sezonów, co będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Narzędzia przydatne przy pielęgnacji trawników

Obowiązkowym sprzętem każdego ogrodnika-amatora jest kosiarka, dzięki której można zadbać o wygląd trawy. Wybór jednak nie jest prosty, ponieważ oferta producentów jest bardzo duża i zróżnicowana. Do wyboru są kosiarki spalinowe lub elektryczne. Do koszenia niewielkich, zadbanych, idealnie równych powierzchni najlepiej nadaje się kosiarka bębnowa. Do bardziej wymagających terenów przydadzą się kosiarki rotacyjne, z których pomocą można będzie kosić dużą ilość trawy.

Narzędzia do cięcia drzew i krzewów

Do przycinania róż oraz krzewów idealny będzie sekator jednoręczny, czyli krótki. Poradzi sobie on z przycinaniem pędów, które mają od 20 do 30 mm średnicy. Jeżeli pędy są grubsze, czyli mają 40-50 mm lepiej wybrać sekator dwuręczny, który ma większą moc i poradzi sobie z wielką ilością krzewów. Takie rozwiązanie będzie bardziej ekonomiczne. Do przycinania gałęzi, zwłaszcza w drzewkach owocowych, dobrze sprawdzi się również piła z łukowatym brzeszczotem typu lisi ogon.

Narzędzia do spulchniania ziemi

Jeżeli chcemy zasadzić nowe rośliny w ogrodzie, konieczne jest spulchnianie gleby. Dzięki temu roślina będzie mogła się prawidłowo rozwijać. Przydatny jest do tego szpadel oraz widły z szerokimi zębami. Przydadzą się one do rozdrabiania grubych brył ziemi. Kupując widły warto zwrócić uwagę na długość styliska. Jeśli będą korzystać i nich niższe osoby, nie powinno być dłuższe niż 80 cm.

LEAVE A REPLY