Oczyszczanie przez jonizację

0
Oczyszczanie przez jonizację

Już od wielu lat następuje pogorszenie się jakości powietrza w miastach, a co za tym idzie – w naszych domach. Skutkuje to wieloma następstwami, a najpowszechniejszymi są alergie na roztocza czy zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu. Jak sobie z nimi poradzić? Bezwątpienia zagadnienie czystego powietrza jest coraz częściej poruszany, również w warunkach domowych. Jednym z najprostszych rozwiązań jest jonizator powietrza.

Co to jest jonizacja powietrza?

To forma oczyszczania powietrza, która polega na wykorzystaniu specjalnego urządzenia do wytworzenia ujemnych jonów, neutralizujących jony dodatnie, czyli tak zwany elektrosmog. Współcześnie, gdy w naszych mieszkaniach znajduje się ogrom urządzeń elektrycznych wszelkiego rodzaju, małych i większych, elektrosmog znajduje się w nich w ogromnych ilościach. To właśnie on przyciąga kurz, roztocza czy wszelkiego rodzaju bakterie, grzyby i pleśnie. Neutralizacja jonów dodatnich pozwala na swobodne opadanie niechcianych zanieczyszczeń, co zapobiega przed wnikaniem ich do organizmu i powstawania reakcji alergicznych.

Jonizator powietrza – jakość powietrza ma znaczenie!

Urządzenia do jonizacji to tak naprawdę pomoc domowa w sprzątaniu oraz medyczna, w zapobieganiu powikłań. Nie tylko zabezpiecza nas przed alergiami, ale pomaga w dolegliwościach takich jak astma, bezsenność czy zapalenia krtani. Jakość powietrza, którym oddychamy, ma ogromny wpływ na nasz stan zdrowia oraz samopoczucie. Mieszkając czy spędzając dużo czasu w miastach, jesteśmy zmuszeni do wdychania smogu, więc warto zadbać przynajmniej o powietrze, którym będziemy oddychać w naszym mieszkaniu.
Oczywiście, odnaleźć można i korzyści dla samego mieszkania. Dobrze działający jonizator powietrza, pozwala na zabezpieczenie antyków, dzieł sztuki czy książek, wydłuża czas zdatności do spożycia jedzenia, a także dezynfekuje przestrzeń, pozbywając się z nich niechcianych drobnoustrojów.

LEAVE A REPLY