Jak stosować ukorzeniacz do roślin?

0
Jak stosować ukorzeniacz do roślin?

Rozmnażanie roślin może sprawiać problem, szczególnie początkującym ogrodnikom. Pomocny będzie dla nich ukorzeniacz, który zawiera syntetyczne hormony roślinne. Wspomaga on naturalny proces tworzenia korzeni. Jak z niego korzystać?

Ukorzeniacz jest preparatem, który wspomaga proces ukorzeniania i tworzenia korzeni. Zawiera syntetyczne hormony roślinne. Dzięki temu, że ogrodnik zdecyduje się na zastosowanie takiego preparatu, będzie mógł zwiększyć swoje szanse na to, aby roślina przyjęła się. Zwykle ukorzeniacze dostępne są w postaci proszku, który jest łatwy w stosowaniu i dokładnie oblepia tkankę roślinną. W skład ukorzeniaczy najczęściej wchodzą: kwas u-indolilooctowy (IAA), α-naftylooctowy (NAA), u-indolilomasłowy (IBA).

Jak właściwie stosować ukorzeniacz?

Nikt nie powinien mieć problemów ze stosowanie ukorzeniacza. Wystarczy wysypać proszek i ustawić w nim podstawę sadzonki. Aby ukorzeniacz odpowiednio przyległ do rośliny należy zwilżyć lekko końcówki pędów. Dzięki temu uda się osiągnąć odpowiednie rezultaty. Po tym zabiegu należy od razu wsadzić roślinę do ziemi. Można zasadzić ją albo od razu w ogrodzie, albo w doniczce. Zależy oczywiście od typu rośliny. Przed samym posadzeniem rośliny do ziemi warto zrobić w niej niewielką dziurkę, aby podczas wpychania sadzonki do ziemi nie usunąć warstwy ukorzeniacza. Oczywiście należy pamiętać, że samo zastosowanie ukorzeniacza nie gwarantuje nam sukcesu. Istotne jest, aby zapewnić roślinie jak najlepsze warunki do wzrostu. Powinna być ona umieszczona w odpowiednim miejscu, gdzie ma dostęp do światła takiego, jakiego potrzebuje. Powinna posiadać także odpowiednie podłoże, optymalną temperaturę, a także wilgotność. W takich warunkach będzie się właściwie rozwijała i na pewno nie będzie żadnych problemów z tym, aby się odpowiednio ukorzeniła. Jeżeli wszystkie te warunki zostaną spełnione, będziemy mogli cieszyć się z pięknego wyglądu rośliny. Będzie ona niezastąpioną ozdobą naszego ogrodu, co na pewno pozwoli uzyskać najlepszy efekt z możliwych.

LEAVE A REPLY