Bęben do węża ogrodowego — Dlaczego warto przechowywać wąż ogrodowy na bębnie?

0
Bęben do węża ogrodowego — Dlaczego warto przechowywać wąż ogrodowy na bębnie?

Przechowywanie węża ogrodowego może nastręczać sporo kłopotów zwłaszcza jeśli jest on większych rozmiarów. Rozwiązaniem może być w takim przypadku zakup bębna na wąż. Jaki rodzaj akcesoriów do przechowywania szlaucha wybrać?

Jaki bęben na wąż ogrodowy wybrać?

Istnieje kilka rodzajów bębnów do węża ogrodowego. Podstawowy podział obejmuje modele naścienne i przenośne. Te drugie pozwalają na organizację prac ogrodowych obejmujących nawadnianie ogrodu z zachowaniem porządku i brakiem ryzyka, że wąż poskręca się, pozałamuje, utrudniając przepływ cieczy, a w ostateczności utraty jego szczelności.

Wąż ogrodowy na bębnie naściennym zwykle montowany jest na elewacji celem zminimalizowania konieczności jego przenoszenia. Ta wersja akcesoriów do przechowywania szlauchów występuje w wersji manualnej oraz z automatycznym systemem zwijania. Ścienny montaż bębna na wąż to również możliwość ochrony trawników i nasadzeń ozdobnych przed zniszczeniem.

Zalety stosowania węża ogrodowego na bębnie

Dzięki umieszczeniu węża ogrodowego na bębnie szlauch bez względu na porę dnia i nocy będzie zawsze gotowy do użycia, a w trakcie pracy zapewnią bezpieczeństwo domowników, nie będą stanowiły przeszkody, ryzyka potknięcia się o niego przez dzieci, czy też nas samych pracujących bądź wypoczywających w ogrodzie.

Istnieje kilka rodzajów bębnów do przechowywania wężów. Jedne są wykonane z polipropylenowego tworzywa odpornego na promieniowanie UV inne z metalu przeznaczone do szlauchów dużych rozmiarów, gwarantujące stabilność zwojów sięgających 90 czy 100 m. Idealnie nadają się one do ciężkich węży o wzmocnionym oplocie o konstrukcji 3-warstwowej lub 6-warstwowej. Nierzadko w zestawie z bębnami do węży na dużych kołach występują dodatki w postaci złączki, końcówek zraszających. Dla węży krótkich o długości do kilku metrów do przechowywania sprawdzą się wieszaki do węża przymocowywane do ściany.