Co powinien jeść pies?

0
Co powinien jeść pies?

Aby pies mógł się prawidłowo rozwijać  musi spożywać odpowiednią ilość dobrze dobranych pokarmów. Przede wszystkim warto pamiętać, że pies nie może się przejadać, ani nie może nie dojadać, najważniejsze okres w życiu psa to jest oczywiście jego dojrzewanie, dlatego w tym czasie należy zadbać o to, aby pies spożywał dobrą karmę, wysokojakościową, która pomoże mu pobudzić kości do wzrostu, a także dostarczy niezbędnych witamin. Odpowiednia karma i odpowiednie żywienie wpływa również na długość i witalność życia zwierzęcia, a także niweluje problemy schorzeń serca, sercowo-naczyniowych oraz reguluje nadwagę czy cukrzycę. Nic więc dziwnego, że pies nie może jeść wszystkiego i nie należy mu w zasadzie podawać resztek z obiadu. Co powinien jeść pies? Jak dobrać odpowiednie żywienie? Zapraszamy serdecznie do przeczytania artykułu. 

Pokarm dla psa – co podawać psu? 

To o czym należy pamiętać to fakt, że pies musi mieć odpowiednie żywienie, choć powszechnie producenci karmy dla zwierząt domowych bardzo często orześcigają się w tym, co w zasadzie podać psu i dlatego ludzie nie wiedzą, jaka karma jest odpowiednia i decyduje się na to, aby dawać psom resztki z ze swojego jedzenia. Oczywiście warto o tym pamiętać, że to nie do końca jest zdrowe chyba, że spożywamy pokarmy, które są nieprzyprawione. Zwierzęta nie mogą jeść przypraw, ponieważ to może zakończyć się ich poważną chorobą. Warto zatem o tym pamiętać, oczywiście dobrze dobrane warzywa typu marchewka, pietruszka z pewnością dostarczą zwierzęciu dużo witamin i tego typu rzeczy można psu podawać, natomiast należy unikać wszelkich doprawionych mięs. Lepiej zdecydować się na ugotowanie mięsa dla zwierzęcia lub też kupienie gotowej karmy. Producent karmy dla zwierząt domowych zazwyczaj poleca określone puszki, czy też suchą karmę. Warto pamiętać, że wybierając odpowiednią karmę, należy dobrać ją według składników, które są tam zawarte. Pies powinien spożywać odpowiednią ilość składników odżywczych tak, aby mógł wzrastać i aby mógł mieć zapewnioną dostateczną ilość witamin i minerałów

Karma dla psa – co powinno w niej być? 

W dobrze zbilansowanej karmie dla psa powinny znaleźć się składniki odżywcze, wiele witamin i minerałów, ale także mięso. pprzede wszystkim warto zwracać uwagę, żeby te karmy były naturalne, a skład jak najkrótszy. Mięso jest odpowiednim budulcem dla mięśni stawów i kości dla psa poza tym psy uwielbiają spożywać mięso. Warto zbilansować oczywiście podawanie posiłków w zwierzęciu i dać mu możliwość spożywania karmy zarówno suchej, jak i mokrej. W karmie mokrej ma mięso, które zazwyczaj jest ugotowane lub też ugotowane na parze, a także galaretkę oraz pyszny sos. Taki posiłek dostarcza mu również wody. W przypadku suchej karmy mamy do czynienia zazwyczaj z wysuszonym jedzeniem, jednak nieco dłuższym okresie do spożycia, taką karmę również powinno się mu podawać. Dzięki temu będzie mieć zbilansowaną dietę. 

Osoby, które zastanawiają się, gdzie tak naprawdę powinny kupić karmę dla psów. Warto zwrócić uwagę na polecanych psich producentów karmy i zwracać uwagę, czy dana karma od producenta ma bardzo krótki skład. Tylko wtedy można mieć pewność, że jest to karma wysokojakościowa, która z pewnością przyda się i sprawdzi psu.