Pielęgnacja podjazdu wykonanego z kostki brukowej

0
Pielęgnacja podjazdu wykonanego z kostki brukowej

Wiele osób, które decyduje się na budowę własnego domu, dysponuje także sporym ogrodem. Jak wiadomo, warto wykorzystać go do stworzenia ogródka warzywnego, czy do pielęgnacji rabat, jednak istotne jest także to, czy stworzymy niewielki podjazd. Jeśli już kładziemy podjazd, np. do wejścia do domu lub do wjazdu do garażu, najczęściej stawiamy na kostkę brukową, nietrudno się dziwić, dlaczego?

Pielęgnacja i czyszczenie kostki

Podjazd z kostki brukowej jest naprawdę stabilny i trwały. Tego typu ułożenie wytrzymuje często kilkadziesiąt dobrych lat i nie wymaga poprawek. Jeśli oczywiście wcześniej dobrze zadbamy o kostkę, użyjemy impregnatu do kostki brukowej i wyczyścimy ją. Pielęgnacja kostki jest bardzo prosta i wykonać ją może praktycznie każda osoba, która wcześniej miała do czynienia, np. z typowym DIY. Wystarczy dokładnie oczyścić kostkę, używając wody pod ciśnieniem z dedykowanego sprzętu, a następnie umyć ją preparatem i znów spłukać. Ważne jednak, by wcześniej pozbyć się wszelkich gałęzi, szyszek i pozostałości.

Impregnacja

Zanim użyjemy impregnatu do kostki brukowej, musimy mieć pewność, że podjazd został ułożony naprawdę dokładnie. Sprawdźmy, czy poszczególne fragmenty bruku dobrze do siebie przylegają. Po tych czynnościach możemy przejść do impregnacji. Impregnat do kostki brukowej kładziemy pędzlem lub wałkiem, pokrywając całą powierzchnię. Pamiętajmy, by wykonać tę czynność dokładnie oraz w dzień, w którym wiemy, że nie będzie padać. Preparat musi wyschnąć, potrzebuje na to mniej więcej dwóch ni. Po tym czasie możemy bez problemu korzystać z kostki. Jeśli w przejściu z kostki są fragmenty, przez które musimy przechodzić, impregnujmy podjazd fragmentami.

Wysokojakościowe i polecane impregnaty do kostki brukowej znajdziemy na pewno na stronie: https://nano24.pl/. Warto zakupić produkty od renomowanych producentów, gdyż wtedy mamy pewność, że kostka brukowa będzie nam służyła przez wiele lat, bez konieczności wymiany.