Zabezpieczenie przed gołębiami – skuteczne sposoby

0
Zabezpieczenie przed gołębiami – skuteczne sposoby

Walka z gołębiami to jak wiele osób powtarza walka z wiatrakami. Raz przepłoszone wracają jak bumerang. Jest to nie tylko uciążliwe, ale również groźne – gołębie brudząc roznoszą zarazki, ale i niszczą balkonowe/tarasowe rośliny. Wiele powszechnych sposobów na odstraszanie ptaków w przypadku gołębiów niestety zawodzi. Jak więc sobie z nimi radzić? Zabezpieczenie przed gołębiami kraków – czas start!

Od czego zacząć

Sposób może się wydawać prozaiczny, ale naprawdę jest to podstawa – nie dokarmiajmy gołębi. Taki “darmowy” pokarm to zachęta dla ptaków, które coraz tłumniej będą odwiedzały nasz balkon lub taras w oczekiwaniu na swój posiłek. Inną kwestią jest porządek. Coś, o co teoretycznie dbamy ale…takie chaotyczne i zagracone przestrzenie są idealnym miejscem dla gołębi i ich gniazd! Dobrym patentem mogą się również okazać niezwykle popularne kolce. Pamiętajmy jednak, że nie mogą one być ostro zakończone. Chcemy jedynie odstraszyć ptaki, a nie zrobić im krzywdę. Takie ze stępionymi zakończeniami drutów również świetnie spełnią swoją rolę.

Zabezpieczenia przed gołębiami Kraków – siatka

Jednym z najbardziej popularnych, ale i również najbardziej skutecznym sposobem na gołębie jest…siatka. Jest to zupełnie bezinwazyjny sposób z niezwykle łatwym montażem, który raz na zawsze rozprawi się z problemem gołębi w twoim otoczeniu. Siatka nie pozwoli na niszczenie balkonu, wicie gniazd czy zwyczajnie demolowanie roślin oraz pozostawianie odchodów. Obecnie istnieje kilka metod jej montażu. Pamiętaj, że jest to rozwiązanie, które oprócz funkcji praktycznej może być również wykonane bardzo estetycznie. Sama konstrukcja jest niezwykle solidna, a przy tym niedroga. Takimi działaniami zajmuje się wiele firm. Wystarczy, że w Google wpiszesz: zabezpieczenia przed gołębiami w Krakowie i gotowe!

LEAVE A REPLY