Jak przycinać drzewa w ogrodzie?

0
Jak przycinać drzewa w ogrodzie?

Zbyt wysokie drzewa w ogrodzie mogą być uciążliwe. Szczególnie te liściaste, które będą zasłaniały zbyt dużą powierzchnię. Nieładnie wyglądają również przerośnięte brzozy oraz świerki. Lepiej je nieco przyciąć, aby nabrały lepszego wyglądu i lepiej się rozwijały.

Trzeba pamiętać, że każde drzewo ma swój charakterystyczny pokrój. W przypadku drzew iglastych bardzo ryzykowne jest obcinanie ich czubków, ponieważ może dojść do zdeformowania całej struktury drzewa, co nie będzie wpływało na jego wygląd. Może także doprowadzić do zniszczenia całej rośliny, dlatego trzeba z tym uważać. Ponadto, ścięcie w ten sposób drzewa iglastego może doprowadzić do uaktywnienia i rozrostu pąków, co może doprowadzić do powstania dziwnego kształtu drzewa.

Jak przycinać drzewa iglaste?

Aby drzewo iglaste uciąć mądrze, należy przytwierdzić do miejsca cięcia tyczkę i przywiązać do niej boczne gałęzie drzewa. Powinny one rosnąć wokół nowego czubka. Należy także postarać się o zmianę kierunku wzrostu najdłuższych gałęzi. W tym celu należy przyciąć je aż do pierwotnego pędu, który kieruje się na zewnątrz. Uda się w ten sposób zachować naturalny pokrój drzewa. Roślina będzie mniejsza i będzie dużo lepiej wyglądała. Efekt zostanie osiągnięty.

Jak przycinać drzewa liściaste?

W przypadku drzew liściastych, aby uzyskać mniejszy rozmiar drzewa należy po prostu przerzedzić jej konary. Koniecznie trzeba przyciąć wszystkie pędy o średnicy 10 cm, które wyrastają prosto z pnia. Istotne jest także to, aby usunąć gałęzie rosnące w zagęszczeniu korony. Pozwoli to wzbudzenie w drzewie energii do ponownego zagęszczenia korony. Zdecydowanie dobrze zrobi to każdemu drzewu liściastemu. Będzie można cieszyć się z uzyskania bardzo dobrych rezultatów. Efekty wizualne na pewno będą znakomite. Drzewo w ogrodzie będzie się prezentowało fantastycznie.

Jeżeli chcemy, aby pielęgnacja przebiegała właściwie, należy wycinać z korony przede wszystkim te cieńsze gałązki. Dzięki temu struktura drzewa nie zostanie zaburzona, a efekt będzie zadowalający.